İdea Tıp Merkezi( İstanbul — İzmir — Ankara — Bursa)

Sevde KAPU
6 min readMar 6, 2020
İdea Klinik

Türkiye’de devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde yaşanan yoğunluk nedeniyle sağlık alanında özel kurum ve kuruluşlara olan talep her geçen gün artmaktadır. Haliyle özel sağlık hizmeti veren kurumların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu durum zaman zaman sunulan hizmetin kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle başvurulacak sağlık merkezinin detaylı bir şekilde araştırılması hastalar açısından faydalı olacaktır.

Sağlık alanında hizmet veren kurumların bazıları pek çok alanda tedavi hizmeti sunar. Bazıları ise belirli alanlarda uzmanlaşır. Sadece belirli alanlara yönelik sağlık hizmeti veren kuruluşlar bazen hastalar için daha avatajlı olabilmektedir. Sağlık kuruluşlarının belli alanlara yönelmesi, o alanda en yeni çıkan tedavi tekniklerinin takip edilmesi açısından avantajlı bir durumdur.

Bu yazımızda makat hastalıkları ve varis hastalığı konusunda uzmanlaşmış İdea Tıp Merkezinden ve hastalarına sundukları ameliyatsız çağdaş tedavi tekniklerinden bahsedilecektir.İdea Tıp Merkezi şubelerinde hastalar güler yüzle karşılanır, özel muayenehane gibi her bir hastaya 30 dakika muayene süresi ayrılır bu sayede hastalarla ayrıntılı bir şekilde ilgilenir ve hastanın kendi değerini hissetmesi sağlanır.

İdea Tıp Merkezleri

İdea tıp merkezlerinde varis, makat hastalıkları ve medikal estetik uygulamaları ameliyatsız tedavi teknikleri ile gerçekleştirilmektedir.

İdea Tıp Merkezlerinde Uygulanan Tedaviler

Kalp Damar Cerrahisi Tedavileri

Genel Cerrahi Tedavileri

Makat Hastalıkları

 • Hemoroid(Basur)
 • Kıl Dönmesi(Pilonidal Sinüs)
 • Makat Çatlağı (Anal Fissür)
 • Kondilom(Makat ve Genital Bölge Siğilleri)
 • Anal Fistül
 • Makat Daraltma

Medikal Estetik Uygulamaları

 • Lipom (Yağ Bezesi)
 • Nasır Tedavisi
 • Ben ve Siğil Alımı
 • Tırnak Batması

Varis Tedavisi

İdea tıp merkezlerinde varis tedavisi kalp damar cerrahi uzmanları tarafından ameliyatsız tekniklerle tedavi edilmektedir. Varis tedavisi için uygulanan ameliyatsız teknikler şunlardır;

 • Lazer tedavisi
 • Radyo Frekans Tedavisi
 • Köpük ve Skleroterapi
 • Yapıştırma (Zamk)

Lazer ve radyo frekans tedavisi kılcal damarların tedavisinde tercih edilen yöntemlerdir. Orta ve büyük boy toplardamar genişlemeleri ise köpük, skleroterapi ve zamk teknikleri ile tedavi edilmektedir.

Skleroterapi, köpük ve zamk tedavileri enjeksiyon şeklinde uygulanan tedavilerdir. Skleroterapi ve köpük tedavisinde genişleyen damarın büzüşmesini sağlayan etken madde damara enjekte edilir. Bu sayede varisli damarlar tedavi edilmiş olur. Yapıştırma tedavisinde ise genişleyen damarın yapışmasını sağlayan etken madde damara enjekte edilerek tedavi gerçekleştirilir.

Bahsedilen yöntemlerin tamamı ameliyatsız tedavilerdir. Günü birlik olarak uygulanabilir. Bu sayede hastalar tedavi sonrasında aynı gün içerisinde gündelik hayatına dönebilmektedir. Varisler sağlık açısından şikayete neden olmasının yanı sıra özellikle kadın hastalarda estetik kaygıya neden olmaktadır. Ameliyatsız tedaviler sayesinde varisler iz kalmadan estetik bir şekilde tedavi ediebilmektedir.

Varis tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom daha çok bebeklerde ve çocuklarda görülen damar benleridir. Damarların birbirine geçmesine bağlı olarak oluşmaktadır. İdea Tıp Merkezlerinde hemanjıomlar varis tedavisinde olduğu gibi enjeksiyon yoluyla yani skleroterapi veköpük tedavisi ile yapılmaktadır.

Hemanjiom ve tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hemoroid (Basur) Tedavisi

Hemoroid makat içerisinde bulunan hemoroid yastıkçıklarının genişleyip sarkmasına bağlı olarak oluşan bir sağlık sorunudur. İç ve dış hemoroid olmak üzere 2 farklı türü bulunmaktadır. Dış hemoroidler oldukça nadir görülür ve yalnızca cerrahi müdahale ile tedavi edilir. İç hemoroidler ise lazer, lastikle boğma ve THD(Atar damar bağlama) gibi tekniklerle tedavi edilmektedir.

İç hemoroidler 1 ile 4 arasında derecelendirilmektedir. İlk evre hemoroidler lazer ile, 2 ve 3. evre hemoroidler lastikle boğma (bazı durumlarda lazer ile kombine olarak uygulanmaktadır), 4. derece hemoroidlerde ise THD yani atar damarın bağlanması şeklinde tedavi edilmektedir.

Hemoroid tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Makat Çatlağı (Anal Fissür) Tedavisi

Makat çatlağı küçük bir sorun olmasına karşın bulunduğu bölgede yoğun sinir uçları bulunmasından dolayı hastalarda şiddetli acıya neden olmaktadır. Makat çatlağı hastalığı estetik amaçla kullanılan botoks maddesi ile birkaç dakika içerisinde kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Makat çatlağı yapısal olarak deride oluşan yara ve yırtıklardır. Bu bölgede sürekli olarak kasılmalar olmasından dolayı makat çatlağı sorunu kendi kendine iyileşemez. Bu nedenle istemsiz kasılmaları önlemek için bölgeye botox enjekte edilir. Bu sayede makat çatlağı sorunu tedavi edilmiş olur.

Makat çatlağı tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Tedavisi

Kıl dönmesi erkekler arasında sıkça görülen ve can sıkıcı bir hastalıktır. Tedavisi için geçmişten günümüze birçok ameliyat tekniği denenmiştir. Günümüzde ise lazer ve sinüsotomi gibi ameliyatsız teknikler geliştirilmiştir. Bu sayede hastaların %90ı ameliyatsız tekniklerle tedavi edilebilmektedir.

Ameliyata uygun olmayan hastalar ise mikro cerrahi teknik olan mikro sinüsektomi yöntemi ile ameliyatla tedavi edilmektedir. Ameliyat pratik ve lokal anestezi ile uygulanabilen bir ameliyattır. Tedavi sonrasında hastalar aynı gün iş ve sosyal yaşantısına dönebilmektedir.

Kıl dönmesi tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Kondilom (Makat ve Genital Siğil) Tedavisi

Siğiller her insanın az çok bildiği cilt lezyonlarıdır. Siğiller HPV ismi verilen bir virüse bağlı olarak oluşmaktadır. HPV nin 200 farklı türü bulunmaktadır. HEr tür HPV vücuduna farklı bir yerinde siğil oluşmasından sorumludur. HPV türlerinden 40 tanesi makat ve genital bölge siğilleri ile bağdaştırılmaktadır. Bu siğillere ise kondilom ismi verilmektedir.

Siğiller genel olarak iyi huylu olmasına karşın kondilomların makat kanseri, rahim ağzı kanseri gibi kanserlere neden olmaktadır. Bu nedenle kondilom oluşumu fark edilirse en kısa zamanda doktora başvurulması önerilmektedir.

İde Tıp Merkezlerinde kondilom tedavisi radyo frekans tekniği ile yapılmaktadır. Radyo frekans tekniği ile kondilomlar buharlaştırılmaktadır. Ayrıca İdea şubelerimizde kondilom tedavisi yapılan hastalarımızı tedavisi tamamlandıktan sonra üç kere kontrole çağırıyoruz . 3 kontrolden sonra herhangi bir siğil oluşumu görülmez ise tedaviyi sonlandırılmaktadır.

Kondilom tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Lipom (Yağ Bezesi) Tedavisi

Lipomlar iyi huylu yağ dokularıdır. Kafa derisi hariç vücudun her yerinde bulunabilirler. Yumuşak doku olmaları sayesinde kendi hacimlerinden daha küçük bir kesi yapılarak cerrahi müdahale ile alınabilmektedir.

İdea şubelerinde lipomlar minimal kesi ile alınır. Sonrasında kesi yapılan alan estetik dikişle kapatılır. Bu sayede tedavi minimum iz kalarak yapılabilir.

Lipom tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ben (Nevus) Tedavisi

Benler tıbbi olarak nevus olarak bilinen cilt lezyonlarıdır. Ciltteki renk düzensizliğine bağlı olarak ortaya çıkarlar. Genellikle iyi huylu olmalarına karşı nadiren kanserleşme riski bulunmaktadır. Normalde benlerin alınmamasının herhangi bir riski yoktur. Ancak kanserleşme riski bulunan benlerin en hızlı biçimde alınması gerekmektedir.

Halk arasında benlerin alınmasının kanser yapacağına daire yanlış bir bilgi bulunmaktadır. Ben aldırmak kanser yapmaz aksine ben aldırmak kanserleşme riskinin tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Ben aldırmak ile alakalı akla en sık gelen diğer soru ise ben aldırınca iz kalıp kalmayacağıdır. Benler doğru tekniklerle alınırsa ya iz kalmaz ya da ancak konuşma mesafesinden fark edilebilecek belli belirsiz bir iz kalır.

İdea şubelerimizde ben alma için kullanılan tekniklerin tamamı bulunmaktadır. (Lazer, Elektro Koter, Plazma, Radyo Frekans). Bu sayede hastalar için en uygun teknik hangisi ise benlerini o teknik ile aldırabilmektedir. Bu sayede iz kalma riski en aza indirilmiş olmaktadır.

Ben tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Siğil Tedavisi

Siğil tedavisi için ben tedavisinde kullanılan teknikler kullanılmaktadır. Siğillerin hangi yöntemle alınacağı muayeneyi gerçekleştiren doktor tarafından belirlenmektedir. Siğillerde doğru yöntem ile alınırsa iz kalma riski en aza indirilmiş olur.

İdea Klinik Doktor Kadrosu

Genel Cerrahi Uzmanları

İdea Klinik Genel Cerrahi Kadrosu

Kalp Damar Cerrahi Uzmanları

İdea Klinik İletişim Bilgileri

IDEA Klinik Bakırköy Adres: Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy — İstanbul

 • İLETİŞİM: 0212 542 08 88 - 0542 621 08 88

IDEA Klinik Şişli Adres: Halaskargazi mahallesi. Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat Şişli — İstanbul

 • İLETİŞİM: 0212 246 10 04 — 0532 463 96 82

IDEA Klinik Kadıköy Adres: Bağdat Caddesi No: 308 Daire 1 Kadıköy — İstanbul

 • İLETİŞİM: 0216 357 00 02–0542 231 28 23

IDEA Klinik Ankara Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay — ANKARA

 • İLETİŞİM: 0312 431 75 47–0532 350 25 87

IDEA Klinik Bursa Adres: Cumhuriyet mahallesi. Yağmur Sokak. Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5

 • İLETİŞİM: 0224 247 10 06–0532 152 26 75

IDEA Klinik İzmir Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK — İZMİR

 • İLETİŞİM: 0232 422 10 06–0542 295 52 54

Originally published at http://www.tedavihaberleri.com.

--

--